16. kolo TJ Šroubárny Žatec X Sokol Bakov nad Jizerou - II. liga

TJ Šroubárna Žatec x Sokol Bakov nad Jizerou 23:21(10:6)

Obrana: Václav Brzobohatý, Jiří Preininger, Jan Štěpánek, Petr Kešner

Útok: Olda Kysela, Tomáš Zahradník, Michal Horyna, Jakub Černý, Petr Kožíšek

Trenér: Petr Šulc

Přijel nás podpořit také Pepa Vejvoda, který pro zranění ruky nemohl nastoupit.

Do zápasu proti vedoucímu celku tabulky, který se odehrál na umělé trávě v Žatci, jsme vstoupili bez respektu.

I. poločas

V útoku jsme dobře kombinovali a dávali jsme snadno góly. Zároveň jsme ale lehko branky inkasovali. V brance se hned od začátku dobře chytil Kuba Hladík. Obrana jako celek hrála dobře, naneštěstí jsme dělali hloupé chyby, které žatečtí nekompromisně trestali a dávali góly. Po deseti odehraných minutách byl stav 2:3 v náš prospěch. Žatci se poté podařilo rychle otočit, takže v 12. minutě byl stav 4:4. Poté přišla desetiminutovka, kdy jsme nedali branku, takže jsme v 22. minutě prohrávali už 8:4. Vystřídali jsme v obraně beka Honzu Štěpánka za Vaška Brzobohatého. Čtyřbrankové manko se nám nepodařilo stáhnout a tak jsme do poločasu šli za stavu 10:6.

II.poločas

Na začátku druhého poločasu jsme radikálně zlepšili hru v útoku a především začali proměňovat střelecké příležitosti. Hra lahodila oku a byla obohacena, o tolik potřebné góly. Několikrát se nám podařilo soupeřovu obranu tak rozběhat, že jsme skórovali do odryté branky. Měli jsme střeleckou jistotu také při proměňování trestných hodů. Naneštěstí žateckým se v útoku také dařilo, proto byl v 10. minutě druhého poločasu stav 14:10. Přišly rozhodující momenty zápasu, kdy jsme několikrát ubránily soupeřův tlak na naši branku. A kdy jsme z protiútoků vždy chladnokrevně skórovali. Během necelých pěti minut jsme stáhli na 14:13. Od této chvíle až skoro do konce utkání následovala divoká přestřelka, kdy žatečtí vedli střídavě o jednu nebo dvě branky. Nepodařilo se nám však vyrovnat. Jak nám po zápase řekl také rozhodčí, bylo to především proto, že jsme v klíčových momentech, kdy se dalo vyrovnat, udělali dost nevynucených technických chyb, při kterých jsme zbytečně odevzdávali míč soupeři. Ještě v 25. minutě byl stav 19:18 a byla reálná šance na vítězství. Žatec však následně vstřelil několik rychlých branek a nám štěstěna v útoku nepřála. Dvě minuty před koncem byl stav 22:20. Zápas jsme v klidu dohráli a při konečném výsledku 23:21 jsme žateckým popřáli hodně štěstí pro jejich postup do první ligy.